21_20240919_102943.jpg

Benefiční koncert Gaudia Praha

Smíšený pěvecký sbor Gaudium Praha by vás rád pozval 12. října 2024 v 17,00 hod. na benefiční koncert do kostela Krista Spasitele na Barrandově. Tento kostel je nejnovější sakrální stavbou v Praze. 22.11. 2020 ho slavnostně vysvětil kardinál Dominik Duka a hned v dalším roce kostel obdržel ocenění Stavba roku 2021.

Smíšený pěvecký sbor Gaudium Praha

T. J. Sokol Královské Vinohrady

Velice se si vážíme toho, že jsme mohli dohodnout s Komunitním centrem farnosti tuto dobročinnou akci. Výtěžek z ní bude věnován

jako příspěvek opuštěným lidem, kteří ve stáří umírají bez rodin a příbuzných. V jejich klidném a důstojném "odcházení" jim obětavě pomáhají pracovníci Domácího hospicu Duha již mnoho let.               A Gaudium Praha stojí těmto Andělům strážným věrně po boku. Uvedený koncert, kterým sokolský sbor svými hlasy prosí o pomoc, není první, ani jediný."Koncertů pro Duhu" jsme již odzpívali několik a v různých kostelích.

Rovněž Domácí hospic Duha není jediná organizace, pro kterou se Gaudium snaží "vyzpívat" pomoc a chybějící prostředky. Pravidelně každý rok koncertujeme v Betlémské kapli pro Nadaci Jedličkova ústavu a v kostele sv. Rodiny v Praze - Řepích pro domov pro seniory sv. Karla Boromejského.

Věříme, že na tento koncert přijdou lidé dobré vůle nejen z řad sokolů. Kromě naší snahy o bezchybné vystoupení, je velkým lákadlem pro návštěvníky koncertu možnost prohlídky jedinečné stavby, kde se kov a sklo doplňují se světlem a vytváří velebnou duhu mezi prostorem a srdcem každého, kdo tam vejde. A může být i ateista. Nic to nemění na náladě a jakési celkové vstřícnosti prostředí jak v interiéru, tak v okolí kostela.

A další nabídkou a důvodem k návštěvě je příjemná cukrárna, která je součástí stavby. Zde je možno se před koncertem posadit jak uvnitř, tak venku a u něčeho teplého, či chladného, dle povětrnostní situace, se v tichém usebráni, nebo v družném hovoru připravit na souznění hudby, zpěvu a architektonického kouzla jedinečného kostela Krista Spasitele.

Za výbor Gaudia Praha, sokola Královské Vinohrady srdečně zve

Jarka Knížková